Vasario 22 d. Nacionalinės šeimos tarybos nariai susitiko su Nacionaline sveikatos taryba, siekdami aptarti tarpinstitucinio bendradarbiavimo galimybes. Abi tarybos pristatė savo darbo metodiką, pasidalijo savo veiklomis bei išsakė lūkesčius, kokiose srityse būtų bendras prioritetas dirbti kartu, kad būtų pasiektas teigiamas rezultatas.

Nacionalinės sveikatos tarybos pirmininkas prof. Algirdas Utkus tardamas įžanginį žodį teigia, kad žmogaus sveikata nepriklauso tik nuo genetinių savybių, bet yra veikiama ir aplinkos, kurioje žmogus gyvena (šeimos aplinkos). Tad šių dviejų Tarybų veikloje mato bendrą klausimą – kaip pasirūpindami sveikata, galime pasirūpinti ir šeimos gerove?

Nacionalinės šeimos tarybos pirmininkė doc. Ramunė Jurkuvienė kalbėjo apie šeimą kaip visuomenės ir valstybės pagrindą. Matoma, kad valstybės investicija į šeimos gerovę turi grįžtamąjį ryšį pačiai valstybei. Tad nuo to, kaip valstybė pasirūpins šeimomis, tokias šeimas ir turėsime.

Susitikimo metu buvo pastebėta, kad abi Tarybos turi daug bendrų sąlyčio taškų, kur galėtų bendradarbiauti ir dalintis informacija. Tarybos nariai mato, kad jau dabar NŠT ir NST savo darbuose analizuoja demografinę situaciją, skirdama dėmesį psichikos sveikatai ir priklausomybių prevencijai.

Nacionalinės sveikatos tarybos nariai pateikė siūlymą rengti bendrą konferenciją apie skirtingą negalią turinčių vaikų fizinį raštingumą. Taip pat buvo pasiūlyta ir kartu vykdyti mokslinę studiją. Nacionalinės šeimos tarybos nariai pasiūlė skirti daugiau dėmesio į temą apie šeimos kūrimą, konkrečiai kuriant priemones, kaip pasirūpinti besilaukiančia šeima ir šeima esančia pogimdyviniame laikotarpyje.

Nacionalinės sveikatos tarybos narė doc. A. Skarbalienė užbaigdama savo pasisakymą dėl bendradarbiavimo teigė, kad: „norintys pokyčių, visada ras galimybių. O tie kas nenori, visada ras pasiteisinimų, kodėl reikėtų nedaryti”. Tad su šia mintimi Tarybų nariai sutarė, kad artimiausiu metu pateiks prioritetines temas ir toliau bus sprendžiama, kokiais metodais galėsime prisidėti prie pokyčių teisėkūroje.