Dėl vaiko priežiūros atostogų

2022 30 kovo|

2020 m. birželio mėnesį SADM visuomenei pristatė du pasiūlymus, kurie skatintų tėvus dalintis vaiko priežiūra. Šie pasiūlymai pateikti, siekiant įgyvendinti ES direktyvą, numatančią pareigą visoms šalims įtvirtinti neperleidžiamas vaiko priežiūros atostogas moterims ir vyrams bei įtraukti kitas šeimos ir darbo derinimo priemones. Pastebėtina, kad įvedus neperleidžiamus mėnesius ne pridedant atostogų mėnesius tėčiams papildomai, bet trumpinant vaiko priežiūros atostogų trukmę neperleidžiamų atostogų mėnesių sąskaita, šeimų finansinė gerovė, lyginant su dabartine (renkantis ilgesnės trukmės vaiko priežiūros atostogas), gali nukentėti.

Vaikų susilaukimo atidėjimas ir reprodukcinė sveikata

2021 28 gruodžio|

Kalbant apie biologinių vaikų susilaukimą, per pastaruosius dešimtmečius kito ne tik vidutinis susilaukiamų vaikų skaičius, bet taip pat ir vidutinis moterų, susilaukiančių pirmagimių, amžius. Vaikų susilaukimo atidėjimas yra būdingas antrajam demografiniam perėjimui. Kalbant apie veiksnius, skatinančius atidėti vaikų susilaukimą, išskiriami kultūriniai, socialiniai bei ekonominiai veiksniai. Taip pat pastebima, kad reikšmingai prie vėlyvėjančio pirmagimius gimdančių moterų amžiaus prisideda reprodukcinės sveikatos problemos.

Stiprėjanti šeima– misija (ne)įmanoma?

2021 9 rugsėjo|

Lietuvoje, kaip ir kitose Europos valstybėse, silpnėja šeimos, daugėja skyrybų, mažėja gimstamumas. Kitaip tariant, sparčiai vyksta defamilizacijos procesas. Ką daryti? Į tai atsakymo ieško daugelis valstybių, bet efektyvius sprendimus rasti tikrai labai sunku. Priimta daugybė strategijų <...>, bet reikšmingus situacijos pokyčius realiame gyvenime įžvelgti sunku. Juk kiekvienas žmogus pats tvarko savo gyvenimą, nenori būti valdomas. Ir tai teisinga.