Nacionalinis aktyvių mamų sambūris, bendradarbiaudamas su tarptautiniu nevyriausybinių šeimų organizacijų tinklu COFACE, šią savaitę Vilniuje surengė tarptautinius šeimos politikos ekspertų susitikimus. COFACE siekia stiprios socialinės politikos, kuri atsižvelgtų į šeimų poreikius ir užtikrintų lygias galimybes visoms šeimoms. Jų darbo sritys apima socialinę ir šeimos politiką, švietimą, neįgaliųjų teises, lyčių lygybę, vaikų teises, migracijos, vartotojų problemas bei technologinių pokyčių poveikį šeimoms. Viename iš susitikimų buvo nagrinėjama Baltijos šalių nevyriausybinių organizacijų patirtis, o kitas susitikimas-konferencija buvo skirta šeimos ir profesinio gyvenimo pusiausvyros strategijų aptarimui šeimos politikoje.
 
Pripažįstama, kad savita darbo ir šeimos gyvenimo pusiausvyra yra labai svarbus veiksnys, lemiantis asmens gerovę ir mentalinę sveikatą, kuri apima mūsų emocinę, psichologinę ir socialinę gerovę, įtakojančią mūsų mąstymą, jausmus ir veiksmus ir padedančią nustatyti kaip įveikiame stresą, bendraujame su kitais ir priimame sveikus sprendimus. Todėl sveika darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyra apima ir šeimos pareigas, įskaitant rūpinimąsi tiek vaikais, tiek senyvais šeimos nariais. Konferencijoje gilintasi į darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyros poveikį šeimos gerovei ir atmosferai. Buvo aptarta, kaip su darbu susijęs stresas veikia šeimos dinamiką bei mentalinę sveikatą, ir kokios yra šių veiksnių pasekmės asmenims ir šeimoms. Taip pat nagrinėtos strategijos, kaip stiprinti šeimų atsparumą, įskaitant efektyvaus bendravimo įgūdžius, įveikos mechanizmus ir abipusės paramos tinklus. Didelis dėmesys skirtas stipriai, teisėmis grindžiamai viešajai politikai, kuri palaiko šeimas, bei darbdavių iniciatyvoms, skatinančioms sveikesnę darbo ir gyvenimo pusiausvyrą.
Nuoširdžiai dėkojame už įkvepiančius pranešimus ir galimybę pristatyti Nacionalinę šeimos tarybą. Jei negalėjote dalyvauti, kviečiame peržiūrėti konferencijos įrašą!